• Adam Ruda-Rożniakowski

Strzały w szkole podstawowej.


Rozpoczyna się drugi semestr roku szkolnego. W większości placówek na terenie gminy wprowadzony jest zakaz używania telefonów komórkowych. Nie jest on jednak przestrzegany, o czym wszyscy wiemy. Cyberprzemoc to poważny problem młodego pokolenia.

W zeszłym roku Francja rozwiązała kwestię korzystania z telefonów systemowo. Do szkoły z telefonem nie mogą przyjść żadni uczniowie od 3 do 15 roku życia. Z kolei w polskich plecakach telefony dalej dzwonią na lekcjach. Sam jako rodzic mam niezdecydowane stanowisko co do takiego zakazu, bo bywa jednak, że taki telefon pomaga w nagłych sytuacjach skontaktować się z dzieckiem. Z drugiej strony wydaje się, że da się żyć bez komórki, trudno nawet mi sobie przypomnieć, jak sobie radziłem, ale jakoś komunikowałem się z kolegami nie mając telefonu.

Przed czterema laty opublikowałem post i jego popularność do dziś wskazuje olbrzymie zainteresowanie tematem.

Jako przeciwnik nakazów i zakazów administracyjnych chciałbym poprosić wszystkich rodziców o chwilę przemyślenia tego problemu. Może się wydawać błahy, aż... ktoś zginie.

To, że takie sytuacje mają miejsca w naszych szkołach wiem bezpośrednio od rodziców, bo miałem kilkanaście rozmów z rodzicami, którzy twierdzili, że nawet w kilku przypadkach sprawa trafiła do sądu.

Dzieci są dziećmi, bywa że mają idiotyczne pomysły, każdy pamięta takie zachowania z własnego życiorysu. Podobnie jak ten piętnastolatek w Toruniu na rowerze nie chciał zabić kobiety na pasach, tak i dzieci najczęściej nie są świadome konsekwencji wielu swoich zachowań. Po to jesteśmy rodzicami, by uczulać i kreować empatię w naszych dzieciach.

Na koniec zapytam jednak, co uważacie: czy wystarczy pozostawić problem do rozwiązania rodzicom, pedagogom, czy Rada Miejska w Aleksandrowie Łódzkim w postaci Uchwały powinna wprowadzić taki zakaz do jednostek podległych samorządowi?

Zdjęcia z kampanii społecznej:

"Jeden strzał wystarczy. Cyberprzemoc jest jedną z głównych przyczyn depresji i samobójstw wśród młodzieży szkolnej. Jeśli masz smartfona, używaj go z rozwagą. Nie zabijaj niczyjego poczucia własnej wartości” - UNICEF.

#AleksandrówŁódzki #AleksandrowOnline #Szkoła #cyberprzemoc #przemocwszkole

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz,

by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

AleksandrowOnline Logo

Portal internetowy www.aleksandrowonline.pl
Informacje o Aleksandrowie Łódzkim
Aleksandrów Łódzki, aleksandrow lodzki, wiadomości, informacje, sport, kultura, 
pokazujemy korupcje władzy, reportaże TV, wydarzenia, pogoda, rozkłady jazdy MPK, rozkłady jazdy busów, ważne telefony, publicystyka, gmina, sołectwo.

archiwum.jpg
  • Facebook - AleksandrowOnline
  • Facebook - Aleksandrów Łódzki
  • Instagram - AleksandrowOnline
  • Instagram - Aleksandrów Łódzki
  • YouTube - AleksandrowOnline
  • Twitter - Aleksandrów Łódzki