top of page
  • Zdjęcie autoraAdam Ruda-Rożniakowski

AliExpress otwiera centrum dystrybucji w Konstantynowie Łódzkim

Inwestycje w Gminie Konstantynów Łódzki powinny być wzorem do naśladowania dla okolicznych gmin. Niestety w Aleksandrowie Łódzkim, Gminie Zgierz i Mieście Zgierz nie słychać, żeby zbliżający się finał budowy S14 miał wpływ na zainteresowanie dużych inwestorów, nie wspominając o kolejnych planach ze składowiskami śmieci.

Centrum logistyczne AliExpress ma powierzchnię 10 000 m2, ma rozpocząć działalność w przyszłym miesiącu. Obiekt ma służyć sprzedawcom współpracującym z AliExpress. Będą z niego wysyłane zamówienia na terenie Polski, a także do sąsiednich krajów: Czech, Słowacji, Austrii i Niemiec.

W Unii Europejskiej w wakacje zmieniono przepisy celne oraz te dotyczące podatku VAT, co sprawiło, że kupno wielu przedmiotów z AliExpress przestało się opłacać. Budowa nowego centrum logistycznego ma sprawić, by część asortymentu ponownie była dostępna po niższych niż obecnie cenach. Chiński gigant planuje zakończyć wypełnianie magazynu do 11 listopada. W ostatnich dniach wzrósł ruch ciężarowy na drogach dojazdowych ponieważ S14 i Węzeł Konstantynów jest jeszcze zamknięty, a centrum w Niesięcinie powstało w tym miejscu właśnie z powodu rozwoju infrastruktury drogowej.

Koncern zapowiada, że wszystkie zakupy w kraju będą dostarczane w ciągu trzech dni, a niektóre w największych miastach dotrą już następnego dnia po zamówieniu.

AliExpress zapowiada, że rozpocznie funkcjonowanie w dniu naszego święta narodowego, 11 listopada, ale to nie nasze święto spowodowało wybór takiej daty, tylko jego zbieżność z innym dniem, które w Chinach jest Dniem Singla lub Dniem Podwójnej Jedenastki, to popularne nieoficjalne święto obchodzone 11 listopada na terenie Chin. Ideą święta jest celebrowanie swojego statusu jako kawalera lub panny. Data została wybrana ze względu na podobieństwo arabskich jedynek do czterech gładkich pałek, które symbolizują osoby stanu wolnego (więcej przeczytacie o tym tutaj). Ten obcy nam kulturowo zwyczaj może już wkrótce wedrzeć się do naszego kalendarza, jak wcześniej Walentynki.

Dzień Singla przekształcił się w wydarzenie komercyjne i stał się jednym z największych dni handlowych na świecie dzięki dużym zniżkom oraz promocjom, które są oferowane w tym dniu zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Wyobraźcie sobie, że rok temu, w 2020 roku, w kampanii trwającej od 1 do 11 listopada, holding Alibaba wygenerował wpływy w wysokości 74,1 mld dolarów. Wydarzenie to przewyższa pod względem wartości transakcji inne dni handlowe takie, jak Czarny Piątek i Cyberponiedziałek.


Centrum AliExpress jest największą inwestycją chińskiej firmy nie tylko w naszym kraju, ale i w UE. Powstało we współpracy z firmą Cainiao Network, która jest logistycznym ramieniem chińskiego giganta, Grupy Alibaba, do której należy AliExpress.


コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page