top of page
  • Zdjęcie autoraAdam Ruda-Rożniakowski

Będzie przebudowa Szczecińskiej w Łodzi

W ramach rządowego funduszu Polski Ład, został pozytywnie rozpatrzony wniosek Urzędu Miejskiego w Łodzi.

Łódź otrzymała 61 750 000,00 zł na budowę nowej Szczecińskiej na odcinku od Aleksandrowskiej do granicy miasta z Konstantynowem Łódzkim, w kierunku Węzła "Konstantynów" na S14.

O ile nie dojdzie do zmian w projekcie to droga jest planowana, jako dwujezdniowa o dwóch pasach ruchu w każda stronę.

Jezdnie mają mieć szerokość siedmiu metrów, każdy pas o szerokości trzech i pół metra. Obecny projekt przewiduje również budowę zjazdów, zatoczek dla autobusów z przystankami, chodników i DDR.

W trakcie budowy powstanie również węzeł Alei Wojska Polskiego, którego głównym elementem będzie estakada. Wojska Polskiego ma zgodnie z planem połączyć Włókniarzy na wysokości Drewnowskiej z węzłem Teofilów na S14. Początkowo zapewne będzie to budowa na wyrost albowiem rozpoczęcie prac przy trasie jest planowane najwcześniej na 2025. Czy wobec tej sytuacji Łódź zdecyduje się obecnie na budowę tzw. łącznika między Węzłem Teofilów, a właśnie wspomnianą estakadą? Wkrótce się dowiemy, najpewniej tak, bo połączenie z S14 jest kluczowym powodem przebudowy Szczecińskiej.

Dla mieszkańców Aleksandrowa budowa Szczecińskiej nie ma istotnego znaczenia, a przy jej budowie przebudowane zostanie również skrzyżowanie z Aleksandrowską, co wieści kolejne czasowe utrudnienia w ruchu na tym zakorkowanym skrzyżowaniu. Docelowo jednak to właśnie wspomniana Wojska Polskiego jest ostatnią nadzieją dla gminy Aleksandrów Łódzki na cywilizowane połączenie ze stolicą aglomeracji.


Comments


bottom of page