• Adam Ruda-Rożniakowski

Nowe zasady od 20 kwietnia.

Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii od 20 kwietnia 2020 roku.


Z rozporządzenia wynika, że:

- godziny dla seniorów będą obowiązywać tylko od poniedziałku do piątku;

- więcej wiernych będzie mogło przebywać w kościołach, jedna osoba na każdych piętnaście metrów kwadratowych powierzchni świątyni. W pogrzebach będzie mogło uczestniczyć do 50 osób. W naszym miasteczku w kaplicy przepis ten dobrze się sprawdzi, bo te 50 osób będzie mogło do niej wejść. Limit nie dotyczy osób sprawujących kult religijny, dokonujących pochówku lub zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy

- w małych sklepach, do 100m2 powierzchni będzie mogło wejść do czterech klientów na jedną kasę,

- w sklepach powyżej 100m2 jedna osoba na 15m2, czekam na informacje ile powierzchni mają nasze największe supermarkety?

- na stacji benzynowej i na targowisku będzie mogło pojawić do czterech osób na jedno stanowisko/kasę, co oznacza, że na naszym ryneczku może być jednocześnie nawet 200 osób.

- wolno wyjść z domu w celach rekreacyjnych na spacer UWAGA! - obowiązują pozostałe obostrzenia, nie wolno (wiem, że to bzdura, ale dura lex sed lex) chodzić za rękę nawet małżonkom, NALEŻY ZACHOWYWAĆ ODSTĘP 2 m.

- wolno uprawiać sport w miejscach publicznych w celach rekreacyjnych z zachowaniem restrykcji;

- wolny wstęp jest na tereny zielone - w tym lasy, parki i plaże - będą dostępne dla celów rekreacyjnych, ale UWAGA! poza placami zabaw, miejscami biwakowania i tak zwaną małą infrastrukturą leśną, MAM NADZIEJĘ, że administracja UM i SM odświeży i wyraźnie oznaczy zakaz wstępu na place zabaw, to o tyle ważne, że ułatwia rodzicom tłumaczenie dzieciom, że nie ma wstępu. W lesie nie trzeba będzie nosić maseczek.

- samodzielnie będą mogły przemieszczać się nastolatki od 13. roku życia, oczywiście w ramach dotychczasowych ograniczeń.

- dalej obowiązuje czasowe ograniczenie prowadzenie przez przedsiębiorców działalności polegającej m.in. na przygotowywaniu i podawaniu posiłków i napojów spożywanych na miejscu; związanej z organizacją, promocją lub zarządzaniem imprezami, takimi jak targi, wystawy, kongresy, konferencje oraz związanej z fryzjerstwem i pozostałymi zabiegami kosmetycznymi.

- dalej obwiązywać mają ograniczenia dotyczące działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą.

Jak widać rząd najpierw czegoś zabronił, teraz na to pozwala i każe się nam z tego cieszyć. Hurrra!


CHCĘ WAS POPROSIĆ:

Jak już pójdziecie pospacerować po lesie, nie róbcie w nim chlewu! Zabierajcie ze sobą śmieci. Błagam Was.Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz,

by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

AleksandrowOnline Logo

Portal internetowy www.aleksandrowonline.pl
Informacje o Aleksandrowie Łódzkim
Aleksandrów Łódzki, aleksandrow lodzki, wiadomości, informacje, sport, kultura, 
pokazujemy korupcje władzy, reportaże TV, wydarzenia, pogoda, rozkłady jazdy MPK, rozkłady jazdy busów, ważne telefony, publicystyka, gmina, sołectwo.

archiwum.jpg
  • Facebook - AleksandrowOnline
  • Facebook - Aleksandrów Łódzki
  • Instagram - AleksandrowOnline
  • Instagram - Aleksandrów Łódzki
  • YouTube - AleksandrowOnline
  • Twitter - Aleksandrów Łódzki