Remont Szczecińskiej. Nie, nie zapominamy o nim. Wkrótce spróbujemy pokazać kilka relacji na naszym kanale Tv AleksandrowOnline . Nowy asfalt pojawił się na odcinku ul. Szczecińskiej od strony ul. Aleksandrowskiej. Teraz drogowcy przystąpią do kolejnego etapu inwestycji, czyli budowy ronda u zbiegu ul. Szczecińskiej i ul. Rojnej. Prace będą trwały tak długo, jak pozwoli na to pogoda, a kiedy pracowników Trakcja SA zasypie śnieg to spotkamy się na miejscu remontu dopiero wiosną, na ten czas zachodzą zmiany w ruchu aut i w rozkładach kilku autobusów, zobaczcie niżej.
W trakcie remontu Szczecińskiej zrobiono tez nawierzchnię ul. Wici (od Rydzowej do Rojnej). Wykonano nową podbudowę i ułożono asfaltową nawierzchnię, która zastąpiła drogę z trylinki, kto tam jeździł to wie, że było tragicznie. Bywałem tam wielokrotnie i była tylko jedna zaleta tego stanu rzeczy, nikt poza dojazdami celowymi tam się nie zapuszczał. Teraz wszystko się zmieni i nowa nawierzchnia od razu przejdzie test obciążenia ruchem. Z nowej ulicy skorzystają nie tylko mieszkańcy osiedla. Posłuży ona również jako objazd przy realizacji kolejnych prac na sąsiedniej ulicy Szczecińskiej.
Jak donosi łódzka propagandówka: "na potrzeby budowy nowego skrzyżowania u zbiegu ul. Szczecińskiej i ul. Rojnej, krańcówka autobusowa MPK Łódź będzie nieczynna. Linie 84, 96, N1 i N3 kończyć będą swoje trasy na ul. Wici, która stanie się jednokierunkowa. Przejazd będzie możliwy tylko od ulicy Rydzowej do ul. Rojnej. Przystanek MPK Łódź dla wysiadających zlokalizowany będzie w rejonie parku Piastowskiego, a przystanek dla wsiadających bliżej ul. Rojnej."
Miejmy nadzieję, że remont Szczecińskiej będzie dalej trwał w dotychczasowym tempie, ponieważ kolejny raz łódzkie remonty dają się we znaki w Aleksandrowie. Widać to szczególnie w godzinach szczytu na Konstantynowskiej i łączniku do S14. Poza tym Trakcja SA ma długą listę prac w okolicach naszej gminy i każdy kolejny z remontów będzie dla mieszkańców Aleksandrowa i Rąbienia dokuczliwy, szczególnie kiedy rozpocznie się budowa ronda Szczecińska - Rąbieńska, a później remont Rąbieńskiej.
Comments