top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja

Remont ulicy Krakowskiej w Łodzi

Armagedon komunikacyjny cz.2 czyli...

Dziś, czyli 5 marca od rana zamknięta została Krakowska w kierunku centrum. Przejazd zachowany zostanie w kierunku Teofilowa. Zdecydowana większość z kierowców odczuje konsekwencje zamknięcia tej arterii w poniedziałek rano lub w kolejnych dniach.

Krakowska pomiędzy ul. Barską a ul. Złotno stanie się jednokierunkowa w stronę Teofilowa. Do centrum pojedziemy objazdem przez Złotno, który wytyczony został od skrzyżowania ul. Rąbieńskiej z ul. Złotno, ulicami: Złotno, Fizylierów, Spadochroniarzy, Biegunową, Krańcową i Michałowicza do Krakowskiej. Nie będzie możliwości przejazdu z ul. Złotno w ul. Siewną oraz na wprost ul. Biegunową w stronę Mani. Wjazd w ul. Biegunową możliwy będzie z ul. Krakowskiej, jadąc od Zdrowia. Tym samym do centrum z ul. Traktorowej można będzie przejechać objazdem przez ul. Złotno i dalej ul. Krakowską do ul. Konstantynowskiej lub ul. Krakowską wrócić do ul. Biegunowej, aby pojechać w stronę al. Unii Lubelskiej.

Przygotowane do objazdu drogi posłużą również komunikacji miejskiej, której trasy zmienią się 5 marca. Objazdem pojadą linie 72, 76, 83, 97 oraz zgierska „szóstka” i nocna linia N3.

Opinia: Dobrze, że Krakowska zostanie wyremontowana. moim zdaniem objazd to będzie dramat, szczególnie dla komunikacji publicznej. Kierowcy z pewnością wybiorą inne trasy, przez to możemy spodziewać się jeszcze większego obciążenia Aleksandrowskiej, z pewnością też jeszcze więcej chętnych znajdzie rozwiązanie S14/Maratońska. W każdym z obu przypadków zwiększy się ruch na Konstantynowskiej. Pamiętajcie, że do wakacji należy się spodziewać rozpoczęcia prac na Szczecińskiej i budowy ronda w Aleksandrowie na Konstantynowskiej z Pabianicką.
Foto i info za lodz.pl

bottom of page