top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja

Zapadł wyrok w sprawie skoczka z Rąbienia

Akt oskarżenia w sprawie Macieja K. trafił do Sądu Rejonowego w Zgierzu i zapadł wyrok, w związku z niecodziennym wydarzeniem, do którego doszło 12 kwietnia 2020 roku w Rąbieniu.

To chyba najsłynniejsze wydarzenie, jakie kiedykolwiek miało miejsce w naszej gminie, było pokazywane na całym świecie od Nowego Yorku przez Pekin po Sydney.

Maciejowi K. została wymierzona kara łączna w wymiarze 1 roku pozbawienia wolności. Wykonanie kary warunkowo zawieszono na trzy lata. Ponadto sąd orzekł wobec mężczyzny środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na pięć lat oraz nakazał zapłatę 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Już za rok zostanie otwarte nowe rondo, do zjazdu na S14, w związku z tym jest niewielka, ale jest szansa, że w przyszłości może znajdzie się ktoś kto pobije kosmiczny rekord Macieja K. Tymczasem uważam, że bohater tego zdarzenia powinien zgłosić się do Suzuki Polska, należy mu się gratis nowe auto za reklamę marki, w końcu nie dosyć, że auto świetnie lata, to jeszcze niezwykle bezpieczne, jeśli umie się lądować telemarkiem.

コメント


bottom of page