• Adam Ruda-Rożniakowski

Zostać, czy nie zostać. Oto jest pytanie?

#zostańwdomu akcję, której ten hasztag jest tytułem aktywnie promuje na naszych łamach redaktor Witek Tosik. Rząd zaleca pozostawanie w domu, choć specjaliści mówią, że wyjście na spacer jest wskazane, ale nie w tłumie! W mediach prośba o autokwarantannę powtarzana jest od TVP przez TVN po TVLipiński. Muszę podkreślić, że o ile jesteście w stanie odizolować się od wszystkich na jakiś czas to zawsze jest to bezpieczniejsze niż wyjście na zewnątrz choćby tylko na spacer. Tylko jeśli wy się izolujecie, a pozostali współmieszkańcy jeżdżą do pracy, albo chodzą na zakupy to taka forma kwarantanny ma znikome szanse skuteczności. Przejdźmy do sedna.


Na social co rusz widać posty oburzenia o tym, że gdzieś pod blokiem biega dziecko, a pod sklepem stała trójka nastolatków. Oburzenie. Armagedon. Wylewane fontanny wulgaryzmów.

Tymczasem w Aleksandrowie…

Znany biznesmen wyjeżdża i... przywozi „koronę”, dopiero post factum zdaje sobie sprawę, że tak bardzo to nie musiał jechać, ale poleciał i jest chory. Czuje się dobrze, nic mu nie będzie. Nowe doświadczenie.

Ale to nic…

Znana bizneswomen zabiera całą rodzinę na wycieczkę do Hiszpanii, bo przecież 11 marca jeszcze zakazu nie ma, no to jak nie ma to lecą… i wracają już rządowym połączeniem, 14 dni kwarantanny, bo przecież mogli polecieć to polecieli, bo rekomendacja GIS na stronach, by nie latać do Hiszpanii okazała się dopiero 12-go...

Ale to nic…

Finał. Przełom stycznia i lutego, w Chinach COVID19 szaleje, 25 stycznia GIS nie zaleca już lotów na Daleki Wschód, początek lutego ogniska pandemii rozlewają się po całej Azji południowo-wschodniej. Tymczasem…

Burmistrz Jacek Lipiński korzystając z tanich biletów leci z bliską sobie osobą uczcić Walentynki m.in. w Chinach! Cudowną wycieczką chwali się na profilu Fb, cała gwardia pieje z zachwytu. Lajki leją się niczym woda w wodospadzie Niagara. Burmistrz wraca, myślicie że poddał się autokwarantannie? Nie, nie było takiej potrzeby, bo to jest ten sam genialny umysł co u Marszałka Grodzkiego, który wiedział, że jadąc na narty do Włoch w promieniu 30 km nie było wirusa i tak samo wraca wprost do pełnienia obowiązków wśród podwładnych. Tymczasem... w TVLipiński kolejny program #zostańwdomu

Chciałbym podkreślić wszystkim, że prawo nie zabrania spotykania się w grupach do 49 osób, również nieletnim, więc mogą na Placu Kościuszki urządzić sobie korona party. Co nie oznacza, że byłoby to odpowiedzialne. Prawo nie zabraniało wspomnianym wyżej polecieć gdzieś tam. Co nie oznacza, że było to odpowiedzialne. Różnica taka, że młodzież rządzi się swoimi prawami młodości i każdy z nas starych dziadów ma swoje z młodości za paznokciami, a liderzy społeczności powinni prezentować odpowiedzialne podejście do rzeczywistości.

Idźcie z dziećmi na spacer do lasu, ale nie zabierajcie ich do supermarketu, miejcie swój rozum i nie sugerujcie się zachowaniami liderów. To, że ktoś jest liderem i widujecie jego twarz przed kamerą, nie oznacza, że jest mądrzejszy od Was, chyba że jest.


PS

Pamiętajcie też, że witamina C wspiera odporność, ale nie zapobiega zakażeniu wirusem SARS Cov 2 i nic tego nie zmieni nawet jeśli takie bzdury autoryzują na swoich profilach osoby publiczne lub ich małżonkowie.Wyjaśnienie. Ponieważ znalazła się grupa osób, która zrozumiała tekst na swój sposób. Informuję, że w żadnym miejscu nie jest podane żeby Burmistrz był w Chinach w terminie Walentynek. Był w Chinach w styczniu 2020, w trakcie kiedy szalała już tam epidemia, informacje na ten temat były zamieszczone na stronie WHO 4 stycznia 2020 oraz na wielu portalach informacyjnych dotyczących Chin. To na ich podstawie MSZ wydało 25 stycznia br. zalecenie nie latania do tego kraju. Pierwsze doniesienia medialne ukazały się w grudniu 2019 roku.


Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz,

by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

AleksandrowOnline Logo

Portal internetowy www.aleksandrowonline.pl
Informacje o Aleksandrowie Łódzkim
Aleksandrów Łódzki, aleksandrow lodzki, wiadomości, informacje, sport, kultura, 
pokazujemy korupcje władzy, reportaże TV, wydarzenia, pogoda, rozkłady jazdy MPK, rozkłady jazdy busów, ważne telefony, publicystyka, gmina, sołectwo.

archiwum.jpg
  • Facebook - AleksandrowOnline
  • Facebook - Aleksandrów Łódzki
  • Instagram - AleksandrowOnline
  • Instagram - Aleksandrów Łódzki
  • YouTube - AleksandrowOnline
  • Twitter - Aleksandrów Łódzki