Używamy plików cookies,

by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz,

by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

AleksandrowOnline Logo

Portal internetowy www.aleksandrowonline.pl
Informacje o Aleksandrowie Łódzkim
Aleksandrów Łódzki, aleksandrow lodzki, wiadomości, informacje, sport, kultura, 
pokazujemy korupcje władzy, reportaże TV, wydarzenia, pogoda, rozkłady jazdy MPK, rozkłady jazdy busów, ważne telefony, publicystyka, gmina, sołectwo.

UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki

Przy Szkole Podstawowej nr 4 funkcjonuje od lat kobiecy zespół siatkarski. UKS "Czwórka" działa w szkoleniu siatkówki dziewcząt prężnie od 2007 roku. Mimo młodego stanu bycia posiada na swoim koncie sporo sukcesów, szczególnie w szkoleniu młodzieży w wieku 10-16 lat. W 2009 roku awansowała do 1/4 Mistrzostw Polski Kadetek. Zawodniczki z tego zespołu obecnie grają w ligowych zespołach w całej Polsce.
Od 2010 roku "Czwórka" dokonała nowego naboru do swojej sekcji od 4 klasy podstawówki i już w tym samym roku zdobyła Mistrzostwo Polski "dwójek" w Minisiatkówce. Kolejnym rokiem było zdobycie Vicemistrzostwa Polski w "trójkach" oraz awans do Finałów Mistrzostw Polski w Minisiatkówce, jako jedyny Klub w Polsce we wszystkich kategoriach wiekowych - "dwójkach", "trójkach" i "czwórkach" . W sezonie 2013/2014 roku zajęli IV miejsce w Finałach Wójewództwa Łódzkiego Młodziczek na 26 zespołów. Obecnie 5 wychowanek jest objętych szkoleniem Kadry Wojewóztwa Łódzkiego - rocznik 2000 (Nadziei Olimpijskich) oraz 1 wychowanka objęta szkoleniem Kadry Województwa Młodziczek - rocznik 2001, a jedna zawodniczka objęta szkoleniem centralnym (Kadra Polski). W 2013 roku Klub został uznany i uhonorowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej jako najlepszy Klub w województwie łódzkim w szkoleniu dziewczyn w zakresie minisiatkówki. W 2014 roku UKS "Czwórka" Aleksandrów Łódzki wprowadził do Finałów Mistrzostw Polski w Minisiatkówce dziewcząt aż 4 zespoły. Zespół "czwórek" zajął IV miejsce w Finałach Mistrzostw Polski w Drzonkowie. W sezonie 2014/2015 na 24 zespoły w lidze wojewódzkiej młodziczek UKS "Czwórka" Aleksandrów Łódzki zajął II miejsce i zdobył Vicemistrzostwo Województwa Łódzkiego. Po sezonie 2014/2015 kolejna zawodniczka, już druga została objęta szkoleniem centralnym (Kadra Polski). W sezonie 2014/2015 wygrali we wszystkich kategoriach wiekowych w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego, zdobywając trzy złote medale jako jedyny Klub w Polsce. Tym samym również przeszli do historii Mini Siatkówki jako jedyny Klub, który awansował do Finałów Mistrzostw Polski trzy lata pod rząd we wszystkich kategoriach wiekowych. W Finałach Mistrzostw Polski w Krakowie w sezonie 2014/2015 zdobyli dwa brązowe medale - w kategorii "trójek" oraz "czwórek".
W sezonie 2015/2016 zajęli V miejsce w województwie w lidze wojewódzkiej kadetek na 20 zespołów w lidze rocznikiem o dwa-trzy lata młodszym. W sezonie 2015/2016 zdobyli Mistrzostwo Województwa Łódzkiego w lidze wojewódzkiej młodziczek na 22 zespoły w lidze.

Na bieżąco można obserwować zespół na profilu 

https://www.facebook.com/uks4aleksandrowlodzki

Staramy się w miarę naszych możliwości transmitować najważniejsze mecze zespołu na kanale:

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Najpopularniejsze artykuły
Please reload

Archiwum
Please reload

Podążaj za nami
  • Facebook - AleksandrowOnline
  • Facebook - Aleksandrów Łódzki
  • Instagram - AleksandrowOnline
  • Instagram - Aleksandrów Łódzki
  • YouTube - AleksandrowOnline
  • Twitter - Aleksandrów Łódzki