top of page
  • Zdjęcie autoraAdam Ruda-Rożniakowski

Most na rzece Bzura

W zeszłym roku informowaliśmy, że znalazły się pieniądze na most w Rudzie Bugaj w Gminie Aleksandrów Łódzki. Droga jest w zarządzie Powiatu Zgierskiego, który wystąpił o dotację na ten cel do rządu i taką dotację otrzymał.

Zapytałem o plany związane z tą inwestycją. Odpowiedź ze Starostwa przyszła szybko i udzielił jej Pan Maciej Tomaszewski, który jednocześnie będzie sprawował nadzór nad budową, jako Główny Specjalista w Wydziale Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Zgierzu. Pan Tomaszewski posiada stosowne uprawnienia konstrukcyjno-budowlane bez ograniczeń w tym na mosty i drogi.


> Kiedy rozpocznie się remont mostu na Bzurze w Rudzie-Bugaj?


Remont mostu rozpoczął się formalnie od podpisania umowy w dniu 19.05.2023r. z Wykonawcą inwestycji w formule zaprojektuj-wybuduj. Pierwsza faza- faza projektowania ma trwać zgodnie z umową 10 miesięcy od podpisania umowy i zakończy się skutecznym zgłoszeniem robót budowlanych lub uzyskaniem pozwolenia na budowę. W ciągu 7 dni Wykonawcy zostanie przekazany plac budowy, od którego rozpocznie się druga faza, faza budowy. Termin zakończenia planowany jest do 18 miesięcy od dnia podpisania umowy, jednak nie później niż do dnia 30.11.2024r.


> Jaka firma będzie wykonywać remont/budowę?

Całość postępowania znajduje się na stronie: https://platformazakupowa.pl/transakcja/715898


Redakcja:

Po tych informacjach wiemy już, że w tym roku jeszcze nie powinniśmy się spodziewać większych niż dotąd utrudnień w ruchu. Faktycznie budowa całkiem nowego mostu w miejscu obecnej przeprawy nad rzeką Bzurą rozpocznie się wiosną 2024 roku.

Czy zostanie zachowana opcja przejazdu, czy mieszkańcy będą poruszać się przez Łobódź? O wszystkim będziemy Państwa informować.


Obserwuj nasze posty na https://www.facebook.com/AleksandrowOnline , będziesz na bieżąco z wydarzeniami w swojej okolicy.bottom of page