top of page
  • Zdjęcie autoraAdam Ruda-Rożniakowski

Most nad Bzurą, Ruda-Bugaj

Mamy w Gminie Aleksandrów Łódzki aż 3 mosty nad Bzurą, ale ten najpopularniejszy ze względu na używalność jest w Rudzie-Bugaj. Od jakiegoś czasu Starosta Zgierski wprowadził ograniczenie wjazdu dla ciężkich pojazdów na drodze powiatowej zaczynającej się od Daszyńskiego w Aleksandrowie i idącej dalej w kierunku Nakielnicy, a w sumie wiodącej do Parzęczewa. Ograniczenie wynikało z kiepskiego stanu mostu właśnie w Rudzie-Bugaj.

Degeneracja konstrukcji nośnej obiektu następuję dalej czego konsekwencją jest wprowadzenie zwężenia na tym moście.

Zapytałem o to Powiat Zgierski i otrzymałem odpowiedź od rzecznika Starosty:


Dzień Dobry, W odpowiedzi na Pańskie pytanie informuję, że obecnie na moście na rzece Bzura w Rudzie Bugaj, ze względu na zły stan techniczny oraz mając na uwadze bezpieczeństwo kierowców, tymczasowo został wprowadzony ruch wahadłowy (zwężenie drogi), który ma ograniczyć obciążenie mostu. Powiatowy samorząd przygotowuje się do złożenia wniosku na pozyskanie funduszy zewnętrznych na budowę nowego mostu w Rudzie Bugaj.


Z odpowiedzi możemy domniemywać, ze sytuacja na moście potrwa długo, bo jeśli dopiero samorząd przygotowuje wniosek o kasę to remontu raczej nie można spodziewać się w tym roku kalendarzowym.

Tymczasem zwężenie na wspominanym moście ma jeden pozytywny skutek, kierowcy istotnie zwalniają bez względu, w którą stronę jadą, a to zwiększa bezpieczeństwo zarówno na zakręcie ze zjazdem na Księstwo, jak i na skrzyżowaniu w Rudzie-Bugaj.

Obiecuję poinformować Państwa kiedy tylko będzie coś wiadomo w temacie.bottom of page