top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja

OSP Adamów w drodze po nowy wóz bojowy

Wręczenie promes na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Czyli pierwszy polityczny spektakl mamy za sobą. Teraz czekamy na materializację zapowiedzi.

8 czerwca na placu wewnętrznym Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia promes na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych woj. łódzkiego oraz wręczenia aktów włączenia 8 jednostek OSP do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

W trakcie spotkania wręczono promesy na zakup 22 samochodów. Całkowita wartość pojazdów, które trafią do jednostek to ponad 17 mln zł zł. Zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych finansowany jest ze środków Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (4,8 mln zł), dotacji MSWiA (2 mln zł) oraz KSRG (3,1 mln zł), a także funduszy pozyskanych z odpisów z firm ubezpieczeniowych (0,8 mln zł) będących w dyspozycji Komendanta Głównego PSP.

Promesę na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Adamowie. To potwierdzenie naszych dotychczasowych informacji. Z całą pewnością nowy wóz wesprze zdolność do reagowania na zagrożenia w całej gminie Aleksandrów Łódzki. Czekamy na kolejne dobre informacje i przypominamy, że nasi ochotnicy z jednostki OSP Aleksandrów Łódzki również podejmują się wszelkich możliwych działań w celu pozyskania środków na nowy wóz.

źródło: https://www.gov.pl

Comments


bottom of page