top of page
  • Zdjęcie autoraAdam Ruda-Rożniakowski

Remont ulicy Rąbieńskiej w Łodzi


Z dniem podpisania umowy rozpoczęła się formalnie budowa Rąbieńskiej. W dotychczasowym śladzie powstanie całkiem nowa ulica, z podbudową, chodnikami i DDR. Powstanie też rondo na skrzyżowaniu z Traktorową. Będzie pięknie, ale nim to nastąpi czeka nas powtórka z komunikacyjnego armagedonu.

Inwestycja realizowana będzie niestety w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą będzie firma Trakcja S.A. - tak to ta sama firma, która wykonuje w Łodzi Północną i Plac Wolności.

Planuje się, że cały 2024 rok fizycznie nie zobaczymy koparek, przez co jeszcze można się tą ulicą turlać w górę i w dół po zapadliskach. Jak będzie później to oczywiście będziemy szczegółowo relacjonować, tak samo, jak w przypadku Aleksandrowskiej. Wykonawca nie wzbudza zaufania co do terminowego oddania zlecenia, które dziś jest planowane na 30 czerwca 2027 roku.

Południowa część Gminy Aleksandrów Łódzki, przede wszystkim Rąbień, będzie musiała przyzwyczaić się do sporych utrudnień w komunikacji ze stolicą aglomeracji.

Budowa nie dotyczy wyłącznie Rąbieńskiej, podzielona jest na 3 etapy i mimo, że wykonawca zapowiada, że Rąbieńska będzie priorytetem to też kolejny element, który wzbudza obawy. Całość prac obejmuje: 1. Przebudowę ul. Rąbieńskiej na odcinku od ul. Szczecińskiej (bez skrzyżowania) do ul. Traktorowej wraz ze skrzyżowaniem, przebudowy ul. Traktorowej do ul. Snopowej oraz przebudowy ul. Wykowej na odcinku od ul. Rąbieńskiej do ul. Kotarbińskiego.

2. Budowę przedłużenia ul. Kaczeńcowej na odcinku od ul. Rąbieńskiej do ul. Odrowąża.

3. Budowę drogi roboczo nazywanej od starego projektu ulicą/aleją Wojska Polskiego – od nowego odcinka ul. Kaczeńcowej do ul. Traktorowej oraz przebudowy ul. Traktorowej na odcinku od nowego fragmentu przedłużenia ul. Wojska Polskiego do ul. Judyma.


WAŻNE: według harmonogramu Trakcja SA przed rozpoczęciem prac na Rąbieńskiej powinna wybudować nową Szczecińską (w tym przypadku też wygrała przetarg), ale jak spojrzycie na kalendarz to zaczyna brakować miesięcy, chyba że Szczecińską będą budować razem z Rąbieńską co całej inwestycji już na starcie wróży gigantyczne opóźnienia.


コメント


bottom of page