top of page
  • Zdjęcie autoraAdam Ruda-Rożniakowski

Zemsta

Dziś odbyła się sesja Rady Miejskiej. Jej głównym tematem było przyjęcie budżetu gminy na 2021 rok.

Nie, nie obawiaj się, nie będę przynudzał o cyferkach, a jeśli jesteś jednym z desperatów to tutaj masz całość:

Każdy ma swoje zdanie, dla mnie dziś na sesji były tylko dwa ciekawe punkty.

  1. W przyjętym budżecie N I E M A Ś R O D K Ó W na Budżet Obywatelski! Burmistrz najpierw ośmieszył tą ideę, zniszczył zaufanie garstki aktywistów do sensu angażowania się, teraz ostatecznie uznał, że "obywatelskość" jest mu obca, to akurat nic nowego, Platforma nigdy nie zasługiwała na przymiotnik obywatelska.

  2. Doszło do ciekawej sytuacji, zakładamy, że była zaaranżowana, ale jeśli nawet to tylko pogratulować aktorstwa i radnemu Stasiakowi i skarbnikowi Siechowi. Tyle sarkazmu, teraz całkiem poważnie. Radny Stasiak zirytowany faktem, że żaden z wniosków OSP z naszej gminy nie uzyskał dotacji z Urzędu Wojewódzkiego złożył wniosek w kontrze o cofnięcie dotacji dla Komendy Wojewódzkiej Policji. Tak dokładamy się od lat do funkcjonowania Policji. Fajnie to wyglądało, bo może nie wiecie, ale to teoretycznie radni decydują, jak będzie wyglądał budżet, tzn. teoretycznie, bo u nas od zawsze decyduje o tym władza wykonawcza, BezRadni na komendę podnoszą jedynie rękę do góry, tymczasem tutaj taka zmiana, w sumie w jednym dziale, bo w "bezpieczeństwie". Pieniądze może niewielkie, coś chyba ze 70 tys. ale zawsze. Radny motywował wniosek o zmianę tym, że nasza ukochana Policja tu wyciąga rękę po kasę do samorządu, a tam na silnikach setką aut pilnuje jednej chałpy na warszawskiej Woli.


Tak wyglądały wyniki głosowania nad tym wnioskiem:


Poparliśmy z Bartkiem wniosek. Tym samym przeszedł 13 do 8. Skutek, bo jakiś będzie... burmistrz, jak będzie rozmawiał z Policją to zawsze może powiedzieć, że to nie jego wina tylko radnych. Może pogorszyć się bezpieczeństwo w gminie, bo i tak już jest dużo wolnych etatów w naszym komisariacie, a kasa szła na finansowanie pensji. Z założenia. Chociaż wcześniej dołożyliśmy się również do zakupu radiowozu.

Moim zdaniem dotowanie struktury, która z każdym kolejnym dniem traci resztki autorytetu tak długo budowanego w społeczeństwie jest słuszną decyzją. Rząd zamiast wydawać hajs na lewe respiratory i dotowanie Kościoła Katolickiego może samodzielnie doinwestować Policję. Mam w tej służbie i pokrewnych bliskich i bardzo bliskich przyjaciół, Policja jest potrzebna każdemu Państwu, ale łamanie w 3 miejscach drobnej kobiecie ręki jest skórwysyństwem, podobnie jak naruszanie immunitetu poselskiego, który właśnie po to jest, by poseł w sprawach politycznych był nietykalny, na koniec bicie dziennikarzy finalnie kończy się spadkiem zaufania na dno.

Uznaje za zasadną opinię, że podobnie jak nikt nie zmusza lekarzy bycia lekarzami, tak policjant nie musi być policjantem, zawsze każdy może zostać kelnerem, aktorem, albo instruktorem narciarskim. Tyle zawodów...


Dalej się już nie rozkręcam w temacie, bo pewnie by się posypały gwiazdki. Chwaliłem PiS i jeszcze nie wykluczam, że pochwalę, bo świat nie jest czarno-biały, ale chciałbym zauważyć koledzy z PiSu: to jest wasza 2 i ostatnia kadencja, to nie rzekoma pandemia ciągnie Was na dno, to wasza arogancja, ta sama, która dała wam władzę.

Przypomnę jedynkę z naszego okręgu:
bottom of page